OSEMINARS Open Online Seminars
Live Seminars
Oseminars is a virtual roundtable and an ecological center for participatory educational events. We are committed to making alternative educational offerings available in the Global South; reduce the ecological damages of the travel industry; facilitate online seminars during the COVID-19 pandemic; and provide a participatory space for intercultural, multi-lingual, and translocal encounter among speakers and participants.

Latest Seminars

Günümüz Dünyasında Erkeklikleri Düşümek

Bomovu Eleştirel Erkeklik Grubu olarak açık oturumlu etkinliğimiz olan “Günümüz Dünyasında Erkeklikleri Düşünmek” söyleşisinde alanın çok önemli araştırmacılarından Mehmet BOZOK bizlerle olacak.. Bizler, hem araştırma alanında hem gündelik hayatta sürekli var olan, sürekli yeni hallerle karşımıza çıkan, deneyimlediğimiz, performans olarak sergilediğimiz, tanıklık ettiğimiz (bazen de suç ortaklığı ettiğimiz) ya da gözlemlediğimiz erkekliklerimizi konuşmak, paylaşmak, tartışmak istiyoruz. Her kim bu konuda bir şeyler dinlemek ve söylemek isterse, baş göz üstüne davetlimizdir.

10 Haziran 2021 Perşembe Saat: 21:00

Video kaydını etkinlik sayfasından izleyebilirsiniz.

Discussion Circles

BoMoVu Eleştirel Erkeklik Buluşmaları

 İki Haftada Bir Perşembe Akşamları 20:00 Online Seminars- Istanbul Time (UTC+3)

Bizlerin de dahil olduğu erkekliğin toplumsal inşası nedir, bu kurulum içinde biz nerede durmaktayız, erkekliğimizin hangi noktalarından yarar ya da ayrıcalık sağlamaktayız, hangi noktalarından zarar görmekte ya da zarar vermekteyiz? Tarihsel geçmişi çok güçlü bir ataerkilliğe dayanan bu toplumsal erkeklik inşası içerisinde var olan bizler, hegemonik ve hiyerarşik olmayan eşitlikçi bir toplumsal çizgiye doğru nasıl yaklaşabiliriz, nasıl değişebiliriz veyahut yaklaşabilir miyiz değişebilir miyiz gibi kendimize dair dertlerimiz, sorularımız, sorgularımız var.

Latest Seminar Series

(Anti)Racism in Sports Online Series

 4:00 Pm   Online Seminars- Istanbul Time (UTC+3)

Most people believe sports to be an apolitical field free from deep societal problems such as racism. They praise sports hierarchies, access and success criteria for being meritocratic and color blind. However, people of color, who are discriminated against based on their race and ethnicity, know that such a position …

Upcoming and Past Seminars

< 2022 >
August
«
»
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
July
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
September
September
September

Online Seminars