OSEMINARS Open Online Seminars
Live Seminars
Oseminars is a virtual roundtable and an ecological center for participatory educational events. We are committed to making alternative educational offerings available in the Global South; reduce the ecological damages of the travel industry; facilitate online seminars during the COVID-19 pandemic; and provide a participatory space for intercultural, multi-lingual, and translocal encounter among speakers and participants.

Discussion Circles

BoMoVu Eleştirel Erkeklik Buluşmaları

 20:00   Online Seminars- Istanbul Time (UTC+3)

Bizlerin de dahil olduğu erkekliğin toplumsal inşası nedir, bu kurulum içinde biz nerede durmaktayız, erkekliğimizin hangi noktalarından yarar ya da ayrıcalık sağlamaktayız, hangi noktalarından zarar görmekte ya da zarar vermekteyiz? Tarihsel geçmişi çok güçlü bir ataerkilliğe dayanan bu toplumsal erkeklik inşası içerisinde var olan bizler, hegemonik ve hiyerarşik olmayan eşitlikçi bir toplumsal çizgiye doğru nasıl yaklaşabiliriz, nasıl değişebiliriz veyahut yaklaşabilir miyiz değişebilir miyiz gibi kendimize dair dertlerimiz, sorularımız, sorgularımız var.

22 / APRIL

Latest Seminar Series

(Anti)Racism in Sports Online Series

 4:00 Pm   Online Seminars- Istanbul Time (UTC+3)

Most people believe sports to be an apolitical field free from deep societal problems such as racism. They praise sports hierarchies, access and success criteria for being meritocratic and color blind. However, people of color, who are discriminated against based on their race and ethnicity, know that such a position …

24 / SEPTEMBER

Upcoming and Past Seminars

< 2021 >
April
«
»
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
March
March
March
March
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
 • BoMoVu Eleştirel Erkeklik Buluşmaları
  20:00 -22:00
  2021.04.22

  BoMoVu erkekleri olarak 22 Nisan 20.00’da buluşup Şiddetsiz Erkeklik Atölyeleri El Kitabını okumaya başlıyor ve birlikte tartışmaya davet ediyoruz!

  Eleştirel Erkeklik İncelemeleri İnisiyatifi’nin çıkardığı bu ulaşmak için şu linki kullanabilirsiniz:
  http://siddetsizerkeklik.com/el-kitabi/

  Buluşmalara katılmak için şuradan kayıt olmanız yeterli: https://forms.gle/a59dGaTMSMYNcFfD8
  Etkinlik Online Seminerleri işbirliğinde yardımcı olarak gerçekleştirilmektedir.

  Derdimiz, Meramımız

  Bizlerin de dahil olduğu erkekliğin toplumsal inşası nedir, bu kurulum içinde biz nerede durmak, erkekliğimizin hangi noktalarından yarar veya ayrıcalık sağlamakız, hangi noktalarında zarar görmekte de zararekteyiz? Bizler, hegemonik ve hiyerarşik olmayan eşitlikçi bir toplumsal çizgiye doğru nasıl yaklaşabiliriz, nasıl yaratıcıiz veyahlarımız yaklaşabilir miyiz bölme miyiz gibi kendimize süt dertlerimiz, sorularımız, sorgu var. Bizler, bir yanıyla öncelikli, imtiyazlı, “üstün” özellikleri olan bir kimlik ile beslenirken ve bunlarla yaşamaya alışmışken diğer kendimizi, bize atfedilen öncelikleri, imtiyazları ve hakları sorgulama, sorun etme ve ilgiliülüğünü tıslıyoruz.

23
24
25
26
27
28
29
30
May

Online Seminars